gäsp

2006-08-17 14:25 (2 kommentarer)
Jag förstår inte hur jag kan vara så trött hela tiden. När jag ser tillbaka på sommaren nu (ja, för den är ju snart slut) så ser jag iofs bra och fina saker (mannen) men också ett enda töcken av trötthet, sömnighet, TRÖTTHET. Inte bara i veckorna, även under helgerna går jag omkring i dvala.

Imorgon jobbar jag sista dagen, sedan ska jag åka till mitt eget hem och så ska jag dröna bort helgen ordentligt tills jag inte är så trött längre, tänkte jag. Jag tänker mig att det ska bli lagomt till Paris-resan. Jag är trött på att jag alltid vill gå och lägga mig. Mannen går upp samtidigt som jag varje dag och går oftast och lägger sig senare men är mycket piggare. Och sover iofs betydligt djupare också.

Det är förresten inte bara i sommar jag har varit trött, jag har fan varit halvsovande i ett år eller så tror jag.

Linsen skavde när jag vaknade i morse så idag är det glasögon på, och huvudvärk igång och jag vill åka hem. Men god lunch med puss över bordet och om jag bara fick sova ut ordentligt hade jag varit riktigt glad.

Carin

Det är väldigt tröttande att gå i terapi och jobba med sig själv.

2006-08-17 15:11:53

vajlan

terapi men inte bara det, utan att ändra sin självbild så som man faktiskt kan göra på egen hand är dödligt tröttande säger min toktant, angående det som de som hjälper mig med dotra säger (att jag skulle bli mindre trött om jag var argare o mindre ledsen). så det är så sant som Carin säger. men du har igen det senare! gott mod, som jag alltid säger här... ;)

2006-08-17 16:40:48


Info
Namn
-
Född
-
Hemstad
-
E-post
-
Hemsida
Medlem sedan
2026-05-16
Antal texter
0
Övrigt
Valspråk