Post! Idag när jag kom hem hade jag fått massa roliga saker. Dels fick jag äntligen snyggsnygga threadless-tröjan som Nina skickade (en sån
här). Tur att jag tog large kan jag säga för mindre hade inte gått. Jag är nog tjockare än jag tror. Sen fick jag en snygg kom ihåg-bok och ett galet snyggt julkort från gamla jobbet, allt designat av lay out-tjejen som nu har fått mail med beröm av mig.
Sen fick jag även en avi om ett stort brev från Morris! Lite fundersam gick jag till macken och lämnade avin, och jodå. Det var kartongen med modemet som jag skickade i fredags. Puckona på posten hade liksom bara ignorerat mina fina "till: morris" och "avs: tori" och bara för att jag skrivit avsändaren under adressaten istället för tvärtom så skickade de paketet till mig istället. Suck.
Och så har jag vunnit en t-shirt från
Lotten. Och en vän säger att han ska skicka mig något också. Så även om de blandar ihop avsändare och adressater så är posten tomtesnäll nu.
Kunde inte sova igår så jag pillrade och var följaktligen trött som fan hela förmiddagen när vi hade basgruppsträff. Vore jag en bra vän nu skulle jag försöka ändra min tvättid ikväll så att jag kan dricka vin hemma hos en kompis. Men jag är en trött vän och orkar inte. Jag ska vara hemma och titta på Cityakuten istället. Och tvätta.