fina fina nina

2006-01-15 01:37 (7 kommentarer)
Jag är hos Nina. Det är fint. Vi har bråkat med mina gamla dator och det har tagit låååång tid, men nu finns här internet igen i alla fall. Och så har vi ätit fantastiskt god mat, sådär så jag blev tårögd, rotfrukter och haloumi. Fast min mage tyckte tyvärr inte om den (den sa "va? fibrer? wtf, du brukar ge mig pasta och ketchup, det här klarar jag inte av - AJ").

I övrigt är det fantastiskt fint att vara här. Lugn och ro i Tori-själen och asociala jag behöver inte låtsas vara social utan kan visst ligga på sängen och läsa en pocketbok medan Nina surfar. Det trodde jag faktiskt inte, jag som har varit fastskruvad vid mitt hem de senaste dagarna. Så desto bättre nu. Yey.

Men nu är jag trött och ska sova och bara for the record så, ja, jag tog illa upp av den där diskussionen i ett annat kommentarsfält. Så att det är klarlagt. Men, som det är nu så leder den absolut ingenstans och är det något jag inte orkar med är det ändlösa tröstlösa diskussioner och därför bestämde jag mig i ett tidigt skede för att jag inte hade något mer att säga. För det har jag inte.

Så är det. Nu blir det Sex and the city som godnattsaga.

nina

Min mage är en ballong den med. Men helt seriöst... vad ska man med sex till när det finns så här god mat? <3

2006-01-15 01:39:22

stickig

Vad fint det låter, hörrni! Tycker sticky som borde ha gått och lagt sig för många timmar sen, men givetvis istället suttit uppe och panikskrivet en stipendieansökan i absolut sista stund. Typiskt.

2006-01-15 02:24:34

Carin

Jag tycker att det låter som att du ska åka till Nina lite oftare.

2006-01-15 11:36:52

astrud

(lite OT här:
var du i skolan i fredags? jag skäms enormt men jag har så otroligt dåligt känna-igen-folk-minne och jag såg två personer som jag trodde var du och jag kunde ju inte säga hej till båda. så jag hoppas att du helt enkelt inte var där och att jag visst skulle känna igen dig när jag såg dig. usch, sånt här är så himla pinsamt för jag är så rädd att folk ska ta mig för oförskämd eller otrevlig, när det helt enkelt är så att jag har ett helt kass kom-i-håg vad gäller utseenden. bara så du vet, det är aldrig min mening att vara otrevlig om jag verkar så :) )

2006-01-15 18:31:28

tori

astrud: hehe, jo jag var där, men jag gick i pausen. någon gång ska jag tvångshälsa på dig igen ;)

2006-01-15 22:29:38

astrud

åh jag gick också i pausen. stackars bertil som blev så glad att så många kom, och så gick alla ... ;) men tell me, jag stod inte och dumglodde på dig eller så? det skulle ju kännas lite obekvämt :)

2006-01-15 23:13:18

tori

hehe, nej det tror jag inte. inte vad jag minns i alla fall :)

och ja, stackars bertil. hoppas det inte var jättemånga som gick... jag hade så svårt att koncentrera mig.

2006-01-15 23:16:09


Info
Namn
-
Född
-
Hemstad
-
E-post
-
Hemsida
Medlem sedan
2026-05-07
Antal texter
0
Övrigt
Valspråk