joråsåatt (om hår, mest)

2008-09-17 21:31 (4 kommentarer)
Jag har äntligen läst ut vampyrböckerna, så nu kan jag ägna mig åt verkligheten igen.

Och jag har klippt håret, halleluja, fy fan vad det var på tiden. Hos en riktig frisör, en duktig en. En sån som ger skalpmassage när hon tvättar håret och som är helt med på noterna när jag säger att jag är lat och aldrig kommer orka stajla. Som klipper MED håret, istället för mot det. Och nu har jag en frisyr, istället för långa slitna ojämna testar. Och det är snyggt och fönat och hela ansiktet ändrades. Jag har en frisyr och så kort hår att jag inte kan sätta upp det men gud så skönt. Och jag har en ny tid i december (eftersom det tar en månad att få en tid så är det lika bra) och nu, hörni, ska jag sluta bortprioritera mitt hår.

Sheela

Ja, en bra frisör är bland det bästa!

2008-09-17 21:43:54

Jazz

Bra beslut. Den där Simson hade inte helt fel. Rätt mycket styrka sitter i håret.

2008-09-18 10:39:30

Vicky

Åh, så avis jag blir! Lämnade mitt välfriserade liv i Stockholm, men jag saknar det! (lämnade det iofs innan vi flyttade, när Malva kom närmare bestämt)

2008-09-18 13:18:02

nina

Oh, jag klippte mig idag. Jag undrar om jag tog för lite. Jag gillar ju inte att ha för mkt hår. :) Men jag älskar ju att lägga pengar på frisörer så jag tycker att du har gjort ett mkt gott val. Nu hoppas jag att jag får se det snart bara!

2008-09-18 16:50:34


Info
Namn
-
Född
-
Hemstad
-
E-post
-
Hemsida
Medlem sedan
2026-05-24
Antal texter
0
Övrigt
Valspråk